Neměcko – Freiburg, Schwarzwald, Ulm

Využili jsme květnových státních svátků a vyrazili jsme do okolí Německého města Freiburg, které leží nedaleko francouských hranic. Počasí nám přálo tak na půl. Kolečkové brusle jsme si vezli zbytečně 🙂

Cestopis od Dana si můžete přečíst tady.

Jeli jsme ve čtyřech, ale na místě jsme v noci ve 23:50 zjistili, že máme jen 3 spacáky 🙂 (Lucka ho tak trochu zapomněla doma)

Noc jsme přežili. My jsme s Jájou přespali v autě pod jedním spacákem a druhý jsme půjčili Lucce, která spala s Danem v tomhle pěkným parku na kraji Freiburgu, kde jsme ráno posnídali.

Kvůli absenci 4. spacáku jsme museli trochu změnit plány (dva jednodenní výlety místo jednoho dvoudenního). Vyrážíme na první výšlap.

Jsme na vrcholu Feldberg s výhledem na Feldsee.

Němci mají fakt pomatený turistický značky.

Užíváme výhledů.

Vaříme oběd na luxusním paloučku.

Při návratu k autu se nám ukázal výhled na Alpy.

Druhý den ráno nám počasí moc nepřálo, ale nakonec se umoudřilo a mohli jsme vyrazit na cestu. Naším cílem byl kopec Belchen.

Blížící se déšť nás vyhnal z vrcholu.

Namířili jsme si to do nedaleké hospody, kde jsme přečkali přeháňku u piva a flammkuchenu – místní pizza (ovšem z jiného těsta), připravovaná na slano i sladko, nejlepší ale rozhodně se smetanou, cibulí a špekem.

Dešti jsme se nevyhnuli a tak jsme museli vytáhnout pláštěnky a víc než pul plánované cesty jsme šlapali v dešti.

Ani ráno to nevypadalo na opalovačku.

Vydali jsme se tedy poznávat krásy Freiburgu.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v Ulmu a navštívili nejvyšší kostelní věž na světě (161 m, 143 m přístupno, 768 schodů).

Sdílet

Nejnovější příspěvky

Rubriky